Пятница, 17.05.2024, 20:25
Обратная связь: Написать письмо                              Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость

Сайт вчителя Герасименка Сергія Юхимовича

Меню сайта
Календар події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Куточок допризивника

 
Документы, необходимые для постановки на учет в военкомате

 

Граждане, вызываемые для первоначальной постановки на воинский учет, обязаны лично прибыть в военный комиссариат (на призывной пункт), имея при себе следующие документы:

 

          копии  паспорта  и свидетельства  о рождении;

 

         идентификационный код;

 

         справку с места регистрации о семейном положении;

 

         справку с  места  учебы;

 

         характеристику с места учёбы;

 

         фотографии  без головного убора  размером 3 х 4 - 4 шт. 5 х 6 – 2 шт. 9 х 12 – 1 шт.

 

         медицинские документы о состоянии здоровья. 

 

ПАМЯТКА ПРИЗЫВНИКА
 
Служба в армии — нелегкая работа, которая требует силы и здоровья, она требует от молодого мужчины самоотверженности и времени. Подойди к этому ответственно: если Ты болел и болеешь с детства так, что Тебе постоянно необходимо контактировать с врачами, Тебе нужно серьезно обследоваться. Имей в виду: больному не место в армии. Это не значит, что Ты не сможешь быть полезным обществу и своей семье, но Тебе надо избирать работу, которая не ухудшит состояние здоровья. Если Ты хочешь избрать воинскую карьеру или службу в органах МВД — знай, что эта работа требует больших сил и здоровья. Итак, если Ты или Твои родители знают, что у тебя есть хроническая болезнь, из-за которой ты не переносишь физические нагрузки, мы советуем сделать следующее:

1. У Тебя есть детская и подростковая история болезни — у Тебя может быть ее копия, а также документы об обследовании в больницах и поликлиниках. Имей в виду: согласно со статьей 23 Закона Украины «Об информации» ни одно лечебное учреждение не имеет права отказать Тебе в предоставлении сведений о результатах Твоего обследования. В комиссию районного воинского комиссариата (РВК) Ты подаешь копии обследований. Оригиналы документов оставь себе.
 
2. Если Тебя не обследовали, а Ты считаешь себя больным, Ты имеешь право сказать об этом медицинской комиссии РВК. Если тебя не захотели выслушать, напиши письменное заявление с просьбой обследовать Тебя, копию заявления оставь у себя. В заявлении Ты должен сообщить комиссии обо всем, что ощущаешь, не скрывая и не преувеличивая.

3. Если комиссия не прислушивалась к твоему заявлению, напиши заявление в областной военкомат, в областное управление здравоохранения (главному подростковому врачу), копию заявлений тоже оставь у себя. Также Ты имеешь возможность обратиться кХарьковскому Областному Союзу Солдатских Матерей.
 
4. Все перечисленные действия Ты должен сделать, если имеешь медицинские документы, которые свидетельствуют о Твоей болезни. Но если обследование по направлению военкомата внезапно расходится с предшествующими обследованиями, по Закону Украины «О медпомощи » Ты и Твои родители имеют право настаивать на дополнительном обследовании в другом медицинском учреждении. В это медицинское учреждение Ты должен представить копии всех документов о своих предшествующих обследованиях.
 
5. Если Ты признаешь себя больным, а на Твои документы никто не обратил внимания, или, если Ты не согласен с выводами дополнительных обследований, или Тебе отказано в дополнительном обследовании — обращайся в Министерство Обороны, в ХОССМ, и, в конце концов, в суд.

6. Если Ты собираешься обратиться в суд, вместе с жалобой тебе надо представить копии справок о болезни, копии актов об обследовании по направлению военкоматов, которые ты обжалуешь, а также копии ответов из РВК. Помни, что жалоба к суду останавливает механизм призыва до вынесения решения суда. Лучше всего в таком случае обратиться за консультацией в ХОССМ.
 
 

Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

{Частина перша статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1169-VII від 27.03.2014№ 116-VIII від 15.01.2015}

2. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:

1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;

{Пункт 3 частини другої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}

4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду;

{Пункт 4 частини другої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 589-VII від 19.09.2013}

5) двох і більше дітей;

6) дитину-інваліда;

7) дружину-інваліда;

8) вагітну дружину.

3. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

{Частина третя статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1634-VII від 12.08.2014}

{Частину  четверту  статті  17 виключено на підставі Закону № 116-VIII від 15.01.2015}

5. У разі якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них.

{Частина п'ята статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015 }

6. Районна (міська) призовна комісія може прийняти рішення про надання призовнику відстрочки від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, незважаючи на небажання призовника нею скористатися, виходячи при цьому з того, що його призов може суттєво погіршити матеріальне становище осіб, яких відповідно до законодавства він повинен утримувати.

7. Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;

у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;

в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

9. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав.

10. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

11. Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв'язку з отриманням академічної відпустки за станом здоров'я або сімейними обставинами, для догляду за близькими родичами, зазначеними в абзаці третьому частини одинадцятої статті 15 цього Закону, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.

12. У разі переведення призовників, які навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, для навчання в інший вищий навчальний заклад із зазначеною формою навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається.

{Частина дванадцята статті 17 в редакції Закону № 116-VIII від 15.01.2015}

13. Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:

педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю;

{Абзац другий частини тринадцятої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 433-VIII від 14.05.2015}

медичним працівникам, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;

священнослужителям, які закінчили вищі або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку, - на час виконання обов’язків священнослужителя;

сільським, селищним, міським головам - на строк виконання ними цих повноважень;

особам, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, - на весь період їх роботи за цією спеціальністю;

резервістам - на весь період служби у військовому резерві;

поліцейським - на весь період їх служби.

{Абзац восьмий частини тринадцятої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом№ 580-VIII від 02.07.2015}

{Частина тринадцята статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4352-VI від 07.02.2012№ 1242-VII від 06.05.2014; в редакції Закону № 116-VIII від 15.01.2015}

14. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, - до прийняття відповідного рішення.

{Частина чотирнадцята статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4652-VI від 13.04.2012}

15. У випадках, не передбачених цим Законом, відстрочка від призову на строкову військову службу може бути надана призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської призовних комісій за поданням районних (міських) призовних комісій.

16. Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

17. Призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених статтями 17 та 18 цього Закону, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову.

Стаття 18. Звільнення від призову на строкову військову службу

1. Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:

які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;

які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;

{Абзац третій частини першої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}

які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;

{Частину першу статті 18 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1169-VII від 27.03.2014; в редакції Закону № 1275-VII від 20.05.2014}

батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;

які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;

{Абзац сьомий частини першої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}

яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Сайт создал Герасименко С.Е 2015- 2024 
Сайт управляется системой uCoz


Сайт управляется системой uCoz